تبلیغات
::آخرالزمان و مهدويت:: ::آخرالزمان و مهدويت:::: آخرالزمان و مهدويت ::
حدیث روز 
 

مدیریت وبلاگ
 صفحه  نخست

 پیام
به مدير سايت

 

  تبديل به صفحه ي خانگي

 

 اضافه کردن به علاقه منديها

 

خبرنامه
خبرنامه

برای دریافت خبرنامه نام و ایمیل خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
مشترک غیرمشترک
 
 

مطالب وبلاگ
آخرین مطالب

كلمه آخرالزمان به بخشى از زمان گفته مى‏شود كه نسبت‏به كل زمان اين دنيا بخش پايانى و نهايى آن محسوب مى‏شود. به عبارت ديگر ادوار زمانى به دو بخش تقسيم مى‏شود كه به بخش دوم آن آخرالزمان گفته مى‏شود و آغاز اين بخش دوم ظهور حضرت رسول اعظم اسلام (ص) است كه مطلع آن بعثت آن حضرت است 

     

 

 پیشگوییها و آخر الزمان (دوكتاب در یك جلد)    

 
پیشگوییها و آخر الزمان در این عصر که جدال پوشیده مسلمانان و غرب استکباری با طی مراحل فرهنگی و سیاسی وارد مرحله نظامی شده است، "فرصت سوزی" بزرگترین لطمه را به مسلمانان وارد می کند. از آنجا که "بنیاد گرایی مسیحی" و به ویژه "مسیحیان صهیونیست" پای در جغرافیای مشرق اسلامی گذارده و در حوزه فعالیتهای سیاسی و نظامی داعیه اعمال نظر و قدرت جدی دارد و انهدام سرمایه های مادی و معنوی مسلمانان را شرط ضروری استمرار حیات اسراییل می شناسد، شناسایی و ردیابی این جریان نه تنها ضروری به نظر می رسد، بلکه می توان این شناسایی را شرط مقدمه بیداری، آمادگی و مقابله همه جانبه به حساب آورد. این کتاب در واقع نسخه تدوین شده مجلدات دو گانه "پیشگوییها و آخر الزمان" است که به جهت استقبال گسترده مخطبان، در دو بخش مجددا تدوین شده است. 
پیشگوییها و آخر الزمان  (مجموعه مقالات)
نشر موعود عصر
چاپ اول:1385
قیمت: 40000ریال
در این عصر که جدال پوشیده مسلمانان و غرب استکباری با طی مراحل فرهنگی و سیاسی وارد مرحله نظامی شده است، "فرصت سوزی" بزرگترین لطمه را به مسلمانان وارد می کند. از آنجا که "بنیاد گرایی مسیحی" و به ویژه "مسیحیان صهیونیست" پای در جغرافیای مشرق اسلامی گذارده و در حوزه فعالیتهای سیاسی و نظامی داعیه اعمال نظر و قدرت جدی دارد و انهدام سرمایه های مادی و معنوی مسلمانان را شرط ضروری استمرار حیات اسراییل می شناسد، شناسایی و ردیابی این جریان نه تنها ضروری به نظر می رسد، بلکه می توان این شناسایی را شرط مقدمه بیداری، آمادگی و مقابله همه جانبه به حساب آورد. این کتاب در واقع نسخه تدوین شده مجلدات دو گانه "پیشگوییها و آخر الزمان" است که به جهت استقبال گسترده مخطبان، در دو بخش مجددا تدوین شده است. 
 
 
 
  • بخش اول: مقالات
1- سیمای کلی دوران ظهور. علی کورانی
در این مقاله، سیمایی کلی از اوضاع جهان در زمان ظهور ترسیم می کند که حوادث کوچک و بزرگ و اماکن و اشخاص را هم در بر می گیرد. این اطلاعات تماما از احادیث استخراج شده و با ذکر سند، سیری تاریخی از حوادث زمان ظهور را ترسیم می کند.
2- زمزمه های ظهور. ابراهیم شفیعی سروستانی
در این مقاله نوسینده به مسئله توقیت (تعیین وقت برای ظهور) پرداخته و شش دلیل اصلی با استناد به روایات می آورد. او بیان می کند که بر چه اساسی توقیت جایز نیست و هیچ کس حق ندارد بر اساس برداشت های شخصی خود، به پیش بینی زمان رخ داد عظیم ظهور بپردازد.
3- نشانه های از پایان. ترجمه علی فاطمیان
پایه اصلی این مقاله یک روایت از زندگی حضرت عیسی مسیح (ع) بیان شده است. این روایت در واقع جواب سوال حضرت است به حواریون که می پرسند: "به ما بگو نشانه های آمدن تو و پایان دنیا چه خواهد بود؟"در این مقاله یازده نشانه بزرگ با توضیح آورده شده اند.
4- جهان امروز و پیشگویی های آخر الزمان. اسماعیل شفیعی سروستانی
تلاش برای کسب آگاهی از امکان و زمان و وقوع وعده رهایی انسان، در میان ملل مختلف، در هیات مجموعه ای از "پیشگوییها" رخ نموده است. در این مقاله وجوه مختلف برخورد غرب با این پیشگوییها و لزوم اتخاذ یک استراتژی مناسب به جهت گذراندن این دوره حساس از تاریخ، بیان شده است.
5- آینده نزدیک. فاطمه شفیعی سروستانی
بخشی از نشانه های ظهور منجی که در روایات و پیشگوییها ذکر شده اند، در این مقاله جمع آوری شده است. مقایسه حوادث ذکر شده با وقایع جاری پیرامون ما، امید به بازگشت منجی را در دل افزون تر کرده و تحمل حوادث و مصایب را آسان تر می سازد. 
6- هزاره گرایی در فلسفه تاریخ مسیحیت. حسن توفیقی
هزاره گرایی و بازی با اعداد 1000 و 666 به جهت تولید مفهوم جدید, میراث قدیم ادیان است که با آغاز هزاره جدید در جوامع مسیحی و یهودی، بویژه در حدود سال 1000میلادی، بسیار رواج یافت. در این مقاله این جریانها علل شناسی شده و نتایج آنها با استناد به تاریخ توصیف شده است.
7- پیشگویی های نوستراداموس. رسول نیمروزی
حداکثر کوشش نگارنده در این مقاله بر آن است که اعتقاد عمیق سیاستمداران و متفکران غربی نسبت به پیشگویی های شگفت آور نوستراداموس را مورد مداقه قرار داده و آنها را که اغلب درباره ایران یا کشور های اسلامی بوده، بررسی کند.
8- صهیونیسم مسیحی. عمرو سلمان. ترجمه عباس سید میر جمکرانی
صهیونیسم مسیحی واژه ای است که برای شاخه افراطی پروتستانهای آمریکایی به کار می رود. این گروه بخاطر حمایت از اسرائیل، بدین نام مشهور شده اند. این مقاله نگاهی به نفوذ این گروه در ساختار سیاسی آمریکا دارد.
9- مسیحیان صهیونیست را بهتر بشناسیم. علی فهیم دانش
پیروان کلیسای بزرگ انجیلی آمریکا، که معتقد به نبرد دائم بین خیر و شر هستند، مهم ترین خواستگاه نظری راست گرایان مسیحی است. در این مقاله علاوه بر توضیح مبانی اعتقادی این جریان از جمله بازگشت دوم حضرت مسیح در آخرالزمان, نگاه این گروه به اسلام هم بررسی شده است.
10- کلید فهم سیاست آمریکا. محمد السماک. ترجمه: ابوذر یاسری
موضع حمایت گرایانه آمریکا که از حد منافع سیاسی، اقتصادی و امنیتی فراتر بوده و مبتنی بر اصول و اعتقادات ایمانی است و خاورمیانه را تحت تاثیر اجرایی خود قرار داده است، در این مقاله ریشه یابی شده  جایگاهاین اصول در عملیات تصمیم سازی آمریکا را به تفصیل شرح می دهد.
11- نقد و بررسی اندیشه مسیحیت صهیونیستی. پیشارا اواد. ترجمه: فاطمه شفیعی سروستانی
این مقاله توسط یک مسیحی فلسطینی نوشته شده است و به توضیح جنبه مذهبی اندیشه مسیحیت صهیونیستی می پردازد.
12- واقعه آرمگدون. دکتر عبدالکریم زبیدی. ترجمه:امین میرزایی
آرمگدون به معنای نبرد نهایی حق و باطل در آخر الزمان است. همچنین این واژه نام شهری است در منطقه عمومی شام که بنا به مکاشفه یوحنا، جنگی عظیم در آن رخ می دهد و مرحله حاضر از زندگی بشر در آن پایان می یابد. این مقاله به بررسی اعتقاد غربیان به این حادثه پرداخته است.
13- احداث معبد بزرگ در بیت المقدس. حمید رضا ظابط
این مقاله، به بررسی رابطه گروهی از پروتستان های مسیحی با صهیونیسم و بیان اعتقادات مذهبی این گروه پرداخته است.
14- معبد جدید یهودی مسیحیان صهیونیست. استفان سایزر. ترجمه: فاطمه شفیعی سروستانی
عقیده بازسازی معبد یهودی که مبتنی بر گفته های کتاب پیدایش است، از معدود موضوعاتی است که اسرائیلی های مقیم فلسطین اشغالی بر سر آن توافق نظر دارند. این مقاله این بازسازی را شرح و توضیح داده است.
15- سومین معبد سلیمان. محمد شفیعی سروستانی
یهودیان معتقدند براساس تفاسیر تورات، خداوند به یهود فرمان داده که در پی آمدن روز کیپور، معبد سلیمان را در کوه سینا بنا کنند. بعلاوه مسیحیان صهیونیست آمریکا معتقدند ساخت معبد سوم سلیمان، شرط ظهور حضرت مسیح است. این مقاله، عقاید بالا و اقدامات ماحصل آنها را توضیح می دهد.
16- فیلمسازان آمریکایی و مهدویت. حسن بلخاری
دکتر بلخاری در این مقاله که متن گفتگوی ایشان را موعود است، به بیان استفاده ابزاری غرب از سینما برای تربیت اذهان در مقابل مفهوم موعود و اسلام می پردازند.
17- غرب، سینما و آخرالزمان. مجید شاه حسینی
این مقاله به توضیح مصداقی این مطلب می پردازد که غرب چگونه با مصادره به مطلوب کردن مفاهیم خیر و شر، و دست آویز قرار دادن نیاز دنیا به منجی، مقدمات رویارویی نهایی با اسلام را فراهم آورد.
18- فهرست تجاوزات صهیونیست ها به مسجد الاقصی در سال 2004 میلادی
19- بازتاب بنیاد گرایی آمریکایی در سیایت خارجی آمریکا. دکتر دن لایدینز. مترجم: قبس زعفرانی
در این مقاله که متن سخنرانی دکتر لایدینز است، ایشان به نشو و نما و تغییر  و تحول بنیاد گرایی مسیحی آمریکا و به ویژه، بنیاد گرایی موجود در خاورمیانه و اسلام، می پردازد.
20- جنگ عراق، زمینه ساز وقوع آرمگدون. مترجم: رضا عباسپور
با توجه به اینکه بسیاری از بنیاد گرایان مسیحی، ماجرای جنگ عراق را پیام آور تحقق پیشگوییهای کتاب مقدس درباره آخرالزمان می دانند، این مقاله علل ایجاد این باور و پیامد های آن را به شکل مستند بیان می کند.
21- اهداف بعدی آمریکا در خاورمیانه. مرکز اطلاع رسانی فلسطین
در این مقاله به نگاهی به رسانه های آمریکا و حلقه های فکری متمایل به محافظه کاران نوین، این اهداف را عنوان کرده است.

  • بخش دوم: میزگردها و گفتگوها
1- گفت و گو با سخنگوی رسمی ناتوری کارتا-بریتانیا، "آرنولد کوهن"
خاخام آرنولد کوهن، از جمله یهودیان ارتدوکسی است که حمایت از آرمان فلسطین را وظیفه خود میداند. این گفتگو در بیروت و توسط شبکه تلویزیونی "العربیه" صورت گرفته است.
2- مسیحیت صهیونیستی در آینه گذشته، امروز، فردا
این بخش ماحصل میزگردی است با حضور آقایان سید هادی سید افقهی، حسین امیری، اسماعیل شفیعی سروستانی و ابراهیم شفیعی سروستانی.
3- مهدویت و مسیحیت صهیونیستی. مترجم: محمد امیر ناصری
این مطلب ترجمه میزگردی است کخ در شبکه "المنار" وابسته به حزب الله لبنان با حضور دکتر جیروم شاهین، شیخ شفیق جرادی و دکتر شیخ محمد الصیام انجام شده است.
4- تخریب مسجد الاقصی، تهدیدها و تکلیف ها
این محصول، میزگردی است در سبکه "المنار" با حضور دکتر محمد سماک، حسن حدرج و دکتر احمد ثابت.
5- آمریکا چگونه مذهبی شد؟ مترجم: قبس زعفرانی
این میزگرد توسط شبکه "العربیه" و با حضور فیصل حبون، جمال عبدالجواد و امین قموریه انجام شده است.
6- آخرالزمان شناسی در آثار اسلامی. ابراهیم شفیعی سروستانی
این بخش معرفی کتابهایی از آثار دانشمندان اسلامی درباره مهدویت است.
 
  • علاقمندان جهت تهیه كتاب می‌توانند مبلغ كتاب را به شماره حساب سیبا 0101711720001 بانك ملی شعبه فخر رازی (كد 86)  در وجه موسسه فرهنگی موعود واریزو اصل فیش را همراه با آدرس دقیق و شماره تلفن به آدرس تهران، صندوق پستی 8347-14155 ارسال فرمایند.
    كتاب مورد نظر از طریق پست ارسال خواهد شد. 
    دوستان تهرانی درصورت تماس تلفنی كتب را از طریق پیك دریافت خواهند نمود.
    تلفن موسسه فرهنگی موعود:66956167- 66956168


 

 نظر شما  درباره اين مقاله | معرفی کتاب آخرالزمان , [لينک مطلب]الف- این وبلاگ به صورت خصوصی اداره می شود وهیچ گونه وابستگی به سازمان یا نهادی ندارد.
ب-کلیه احادیث مندرج در وبلاگ از کتب و سایت های معتبر استخراج شده اند
ج- وجود مطالبی در وبلاگ، به معنای تائید صحت و یا عدم صحت آن مطالب نمی باشد.
د- نقل مطالب از وبلاگ به غیر از مطالب عمومی با یا بدون ذکر منبع آزاد است
.

Copyright  2009 by Onvan. All rights reserved

سخن روز

منع وقت گذاری نسبت به ظهور امام زمان

در روایاتی كه از امامان شیعه رسیده است از هر گونه تعیین وقت ظهور مهدی نهی شده است و به آنان نسبت دروغگویی داده شده است. از زمان ظهور فقط خداوند متعال خبر دارد و كسانی كه به این كار مبادرت كنند هلاك خواهند شد.

از آن جمله ابی بصیر گوید: از امام صادق درباره قائم سئوال كردم جواب داد: وقت گزاران دروغ گفته اند، ما خاندانی هستیم كه وقت گذار نیستیم.

 

دعا و نیایش

اللهم كن لوليك

عظم البلاء

اللهم عرفنى نفسك

صلوات بر امام زمان عليه السلام

الهم ارزقنا توفيق الطاعه

دعا تعقيب نماز صبح

دعاى صبح امام زمان

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانى

الهم انا نشكو اليكاخبار مهدویت
 

آمار وبلاگ

کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

 

 

ماه شب چهارده

 آخرین ستاره شب

آخرین منجی

علائم ظهورحضرت مهدی(عج)

غول رسانه ای

فقط خدا

جبهه فرهنگی ضد صهیونیزم

آغازی بر یک پایان

آیین اسلام

کانون شیفتگان  بوشهر

کوثر

گل نرجس

اخبار  آخرالزمان

از محضر استاد تا به خدا

الکتریکال استیودنت

ماه تابان من

مجمع فرهنگی علمدار

محبان

امام مهدی (عج)

انتظار سرخ

بارالها عطر گل

محبان مهدی (عج)

 مردی از سرزمین آفتاب

مسجد مقدس جمکران

بوی پیراهن یوسف

بوی خوش ظهور

بوی ظهور

مسیحیت یهودی

مناظرات ما و یک مسیحی

منتظر

بیا مهدی شب هجران

تا انتهای حضور

تا ظهور

منتظر مهدی (عج)

منتظران مهدی موعود

منتظرین

تویی که نمی شناختمت

جمکران نت

چشم انتظار

منجی

موعود سیاسی

مهدویت و علائم ظهور

چشم انتظاران مهدی (عج)

چند قدم تا وصال یار

حریم یاس

 مهدی فاطمه

مهدی فاطمه سلام

 نسیم ظهور

دانشجویان منتظر امام زمان

در انتظار ظهور آقام

در محضر لاهوتیان

نقد و بررسی مسیحیت

 ترویج فرهنگ  مهدویت

وصال نور

درد دل های منتظر

دریچه‌ای به سوی ملكوت

دلتنگ انتظار

هیام

یا ابا صالح المهدی ادرکنی

یا حجت ابن الحسن العسکری

دین در جهان امروز

راه یافته

روزنامه اینترنتی عصر ظهور

یا حق

یا مهدی ادرکنی

یاران امام مهدی (عج)

ریحانه النبی سلام الله علیها

سلام علی آل یاسین

سینما و صهیونیزم

یاس زهرا(س)

یاس نامه

یاور مهدی (عج)

شقایق های منتظرت

صفحات انتظار

صهیون پژوه

یک دنیا پدر

یوسف زهرا (1)

یوسف زهرا (2)

طاووس بهشت

عاشق مهدی (عج)

عاقبت آن سوار می آید

یوسف یاس

آخرالزمان و مهدویت

تبیان

عدالت خواه امروز عدالت گر فردا

عروج خدایی

عصر موعود
 پاسخگویی