تبلیغات
::آخرالزمان و مهدويت:: ::آخرالزمان و مهدويت:::: آخرالزمان و مهدويت ::
حدیث روز 
 

مدیریت وبلاگ
 صفحه  نخست

 پیام
به مدير سايت

 

  تبديل به صفحه ي خانگي

 

 اضافه کردن به علاقه منديها

 

خبرنامه
خبرنامه

برای دریافت خبرنامه نام و ایمیل خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
مشترک غیرمشترک
 
 

مطالب وبلاگ
آخرین مطالب

كلمه آخرالزمان به بخشى از زمان گفته مى‏شود كه نسبت‏به كل زمان اين دنيا بخش پايانى و نهايى آن محسوب مى‏شود. به عبارت ديگر ادوار زمانى به دو بخش تقسيم مى‏شود كه به بخش دوم آن آخرالزمان گفته مى‏شود و آغاز اين بخش دوم ظهور حضرت رسول اعظم اسلام (ص) است كه مطلع آن بعثت آن حضرت است 

     

 

 پشمینه‌پوشان مدرن    

 «كابوك» در زمان اندكی مریدان بسیاری پیدا كرد و پس از چندی ثروت هنگفتی اندوخت اما پیش از خارج شدن از مملكت سكته كرد و درگذشت و شعور باختگان را با حیرت شگرفی تنها گذاشت كه چگونه سلطان شفا از  درمان بیماری خود عاجز مانده است.
سه دهه پیش مرد جوانی به نام شعبان طاووسی- ملقب به كابوك- مدعی شد با  استفاده از هیپنوتیزم و دسترسی به علوم ماوراءالطبیعه بیماران صعب‌العلاج را شفا می‌دهد.
«كابوك» در زمان اندكی مریدان بسیاری پیدا كرد و پس از چندی ثروت هنگفتی اندوخت اما پیش از خارج شدن از مملكت سكته كرد و درگذشت و شعور باختگان را با حیرت شگرفی تنها گذاشت كه چگونه سلطان شفا از  درمان بیماری خود عاجز مانده است.

جای خالی عرفان
علاقه جوانان  ایرانی به عرفان غیرقابل انكار است اما از آنجا كه بستر مناسبی برای علاقمندان به عرفان ناب فراهم نشده معمولاً دلباختگان عالم كشف و شهود در دام كلاهبردارانی گرفتار می‌شوند كه با پوسته و پوستین‌های عرفان‌نما از راه می‌رسند و دام ریا بر سر راه خلایق سرگشته می‌گسترانند.

بازگشت به منابع غنی عرفان اسلامی و عرفان شرقی می‌تواند در بسته شدن دكان كلاهبرداران عارف نما موثر باشد اما متأسفانه در این خصوص اراده چندانی از سوی متولیان امر احساس نمی‌شود.

در ده سال گذشته مكاتب مجهول وارداتی با عناوین فریبنده‌ای در كشور راه‌اندازی شده و مریدان بسیاری نیز یافته‌اند. این در حالی است كه اصالت عرفان از سوی رسانه‌ها تا حدود بسیاری نادیده گرفته شده است.
بسته‌های مشكوك عرفانی در شرایطی وارد كشور می‌شود كه غربی‌ها با تكیه بر عرفان شرق مكاتب جدیدی را تأسیس می‌كنند و با شبیخون زدن به احساسات شرقی نیازهای روحی و روانی خود را ارضا می‌كنند.

از «كابوك» تا «رام‌الله
»
پیمان فتاح با نام مستعار «م.ایلیا» و لقب پرطمطراق رام‌الله در عرصه عوامفریبی گوی سبقت را از كابوك و هم صنفان وی ربوده است و با ادعایی شگفت‌آور پا به عرصه علوم ماوراء الطبیعه گذاشته است.

فتاح كه به  مدد رسانه‌های متعدد و البته غفلت فراگیر متولیان فرهنگی كشور، احساسات مذهبی جوانان ایرانی را نشانه گرفته در آخرین حركت تبلیغاتی با نفوذ به پربیننده‌ترین سایت ایرانی قصد دارد به امپراطوری خود وسعت بدهد.
حال با مروری بر شرح احوال او از زبان یكی از مریدان بررسی می‌كنیم كه این مراد هزاره سوم چه در چنته دارد.
مرید پاك‌باخته در شرح كرامات رام‌الله می‌نویسد: «روح خدا در او حلول كرده است و  او خود نوری زنده است كه هرگاه نور روحی خود را بر كسی بتاباند به او زندگی و حیات می‌دهد و انتقال این نور از او به بركت و شفای بیماری‌ها منتهی می‌شود... كلمات او سرشار از نیروی آفرینندگی و قوه خلاقه است... كیفیت قدرت شفادهندگی او در مقابله با افرادی كه به این نام مشهورند، غیرقابل مقایسه است. او ارتباط گسترده‌ای با عالم غیب دارد و وجودش مملو از قدرت‌های غیبی است. قدرت الهی او در شفای بیماری‌های صعب‌العلاج و حتی علاج‌ناپذیر بوده است...»

این چند سطر فقط گوشه‌ای از دریای تعریف و تمجید از «م. ایلیا» است كه خود را در سایت رسمی با عنوان غلط ‌انداز «معلم جهانی و قطب علوم باطنی» معرفی كرده است.

هرچند نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندین‌بار از وزرای كشور و اطلاعات درخواست كرده‌اند تا با سوءاستفاده كنندگان از احساسات مذهبی برخورد كنند  اما رییس مركز مجهول‌المكان (و البته بین‌المللی) علوم باطنی آزادانه به فعالیت خود ادامه می‌دهد و از راه فریب جوانان به ثروت‌اندوزی ادامه می‌دهد.

قطب در محاق

قطب جدید راه گم كردگان وادی طریقت و معرفت از نهادهای نظارتی و قانونی هراس چندانی ندارد و به همین دلیل آزادانه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این قطب جوان با چند شماره تلفن در طول شبانه‌روز آماده پاسخگویی به مریدان است!

البته خانم منشی بزرگترین موسسه علوم باطنی!! در پاسخ به تمامی مریدان فقط این جملات را به زبان می‌آورد: «منتظر همایش بزرگ ما باشید. من نمی‌توانم هیچ اطلاعاتی در اختیار شما بگذارم. همه‌چیز در روز همایش مشخص می‌شود.»

دكتر ایرج خالصی- جرم‌شناس- با اظهار تأسف از فعالیت كلاهبرداران این‌چنینی به خبرنگار خبرگزاری شهر می‌گوید: خلاء قانونی به شیادان حوزه ماوراءالطبیعه اجازه سوءاستفاده می‌دهد. وی در باره خلاء قانونی این چنین توضیح می‌دهد: اگر مدعیان شفابخشی و ارتباط با عالم غیب پولی دریافت نكنند، كلاهبردار شناخته نمی‌شوند.

بی‌تردید فعالیت قطب‌های متقلبی نظیر «م.ایلیا» یا همان رام‌الله در درازمدت اثرات تخریبی بسیاری در روح و روان جوانان این سرزمین به جا خواهد گذاشت و اگر در حال حاضر سر این چشمه با «بیل» گرفته نشود چند سال بعد با «فیل» هم مسدود نخواهد شد.

تا كنون واكنشی جدی از سوی محافل متولی فرهنگ و عرفان نسبت به این شیادی آشكار صورت نگرفته است.
اما تلاش خبرگزاری شهر برای انگیزه‌یابی این قبیل فعالیت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
در گزارش‌های بعدی، باز هم از مدعیان دروغین عرفان و تصوف خواهیم نوشت.           
به نقل از پایگاه اینترنتی شهر


 

 نظر شما  درباره اين مقاله | عمومی , [لينک مطلب]الف- این وبلاگ به صورت خصوصی اداره می شود وهیچ گونه وابستگی به سازمان یا نهادی ندارد.
ب-کلیه احادیث مندرج در وبلاگ از کتب و سایت های معتبر استخراج شده اند
ج- وجود مطالبی در وبلاگ، به معنای تائید صحت و یا عدم صحت آن مطالب نمی باشد.
د- نقل مطالب از وبلاگ به غیر از مطالب عمومی با یا بدون ذکر منبع آزاد است
.

Copyright  2009 by Onvan. All rights reserved

سخن روز

منع وقت گذاری نسبت به ظهور امام زمان

در روایاتی كه از امامان شیعه رسیده است از هر گونه تعیین وقت ظهور مهدی نهی شده است و به آنان نسبت دروغگویی داده شده است. از زمان ظهور فقط خداوند متعال خبر دارد و كسانی كه به این كار مبادرت كنند هلاك خواهند شد.

از آن جمله ابی بصیر گوید: از امام صادق درباره قائم سئوال كردم جواب داد: وقت گزاران دروغ گفته اند، ما خاندانی هستیم كه وقت گذار نیستیم.

 

دعا و نیایش

اللهم كن لوليك

عظم البلاء

اللهم عرفنى نفسك

صلوات بر امام زمان عليه السلام

الهم ارزقنا توفيق الطاعه

دعا تعقيب نماز صبح

دعاى صبح امام زمان

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانى

الهم انا نشكو اليكاخبار مهدویت
 

آمار وبلاگ

کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

 

 

ماه شب چهارده

 آخرین ستاره شب

آخرین منجی

علائم ظهورحضرت مهدی(عج)

غول رسانه ای

فقط خدا

جبهه فرهنگی ضد صهیونیزم

آغازی بر یک پایان

آیین اسلام

کانون شیفتگان  بوشهر

کوثر

گل نرجس

اخبار  آخرالزمان

از محضر استاد تا به خدا

الکتریکال استیودنت

ماه تابان من

مجمع فرهنگی علمدار

محبان

امام مهدی (عج)

انتظار سرخ

بارالها عطر گل

محبان مهدی (عج)

 مردی از سرزمین آفتاب

مسجد مقدس جمکران

بوی پیراهن یوسف

بوی خوش ظهور

بوی ظهور

مسیحیت یهودی

مناظرات ما و یک مسیحی

منتظر

بیا مهدی شب هجران

تا انتهای حضور

تا ظهور

منتظر مهدی (عج)

منتظران مهدی موعود

منتظرین

تویی که نمی شناختمت

جمکران نت

چشم انتظار

منجی

موعود سیاسی

مهدویت و علائم ظهور

چشم انتظاران مهدی (عج)

چند قدم تا وصال یار

حریم یاس

 مهدی فاطمه

مهدی فاطمه سلام

 نسیم ظهور

دانشجویان منتظر امام زمان

در انتظار ظهور آقام

در محضر لاهوتیان

نقد و بررسی مسیحیت

 ترویج فرهنگ  مهدویت

وصال نور

درد دل های منتظر

دریچه‌ای به سوی ملكوت

دلتنگ انتظار

هیام

یا ابا صالح المهدی ادرکنی

یا حجت ابن الحسن العسکری

دین در جهان امروز

راه یافته

روزنامه اینترنتی عصر ظهور

یا حق

یا مهدی ادرکنی

یاران امام مهدی (عج)

ریحانه النبی سلام الله علیها

سلام علی آل یاسین

سینما و صهیونیزم

یاس زهرا(س)

یاس نامه

یاور مهدی (عج)

شقایق های منتظرت

صفحات انتظار

صهیون پژوه

یک دنیا پدر

یوسف زهرا (1)

یوسف زهرا (2)

طاووس بهشت

عاشق مهدی (عج)

عاقبت آن سوار می آید

یوسف یاس

آخرالزمان و مهدویت

تبیان

عدالت خواه امروز عدالت گر فردا

عروج خدایی

عصر موعود
 پاسخگویی